Lustereczko powiedz przecie – Vata

Kiedy ją zobaczycie, nie będzie złudzeń, że to właśnie ona.

Vata jest szczupła i smukła. Jeśli jest kobietą – wyróżnia się figurą modelki. Jej budowa ciała jest lekka, niezbyt umięśniona, a czasem nawet trochę koścista. Jest bardzo wysoka albo bardzo niska i drobna. Rzadko miewa problemy z nadwagą, bo powoli przybiera na wadze i szybko chudnie. Jeśli tyje, to tylko w okolicach brzucha, który zwykle jest płaski. Jej klatka piersiowa jest delikatna i mało zarysowana, a u kobiet piersi są niewielkie i drobne. Ma też wąskie biodra i płaską pupę.
Jej szyja jest długa i wąska, a kończyny szczupłe i drobne. Vata ma cienkie kości z wystającymi i czasem strzelającymi stawami.

Często miewa też wady postawy np. skrzywienie kręgosłupa, ale charakteryzuje się również drobnym brakiem proporcji i symetrii.

Jej skóra lubi przysparzać wiele kłopotów – szybko się przesusza, jest szorstka i matowa. Jest też cienka i pergaminowa, więc wymaga systematycznej pielęgnacji, gdyż szybciej się starzeje. Łatwiej pojawiają się na niej zmarszczki. Ma raczej ciemną karnację, łatwo się opala, ale bez skłonności do poparzeń.

Twarz Vaty najczęściej jest bardzo drobna, ale czasem bywa, że jest też trochę za duża w stosunku do reszty ciała. Czoło jest niskie.

Usta Vaty są najczęściej cienkie, wąskie i małe. Zazwyczaj tworzą charakterystyczna prostą „kreskę”, ale mogą też być asymetryczne i nierówne, np. dolna warga jest dużo węższa, niż górna. Mają też tendencję do wysuszania i pękania.

Jej oczy, wydają się małe w stosunku do twarzy. Często są asymetryczne lub położone blisko nosa albo też szeroko rozstawione. Spojrzenie Vaty jest mało wyraziste, raczej matowe. Najczęstszym kolorem siatkówki są odcienie jasne, czyli oczy koloru szarego i niebieskiego. Czasem zdarza się, że mają też kolor ciemnobrązowy. Charakterystyczne dla Vaty są też pewne anomalie, np. tęczówki w różnch kolorach tzw. heterochromia.
Brwi ma cienkie, rzadkie, może przez nie prześwitywać skóra. Ich kształt, tak jak i ust, przypomina prostą linię.

Nos Vaty może być albo duży, albo bardzo mały. Niejednokrotnie jest długi, trochę skrzywiony, nierówny i jakby nieproporcjonalny względem reszty twarzy.

Kiedy Vata się uśmiecha, pokazuje swoje małe ząbki, chociaż czasem wcale nie są małe, a wręcz przeciwnie – zbyt duże. Często przednie zęby są trochę królicze i mogą mieć przerwę pomiędzy – to bardzo charakterystyczne dla Vaty. Jej szczęka jest zbyt wąska lub zbyt szeroka i stąd biorą się wady zgryzu. Zęby są kruche, częściej chorują i są wrażliwe na zimno lub słodycze.

Vata bywa niska i drobna, dlatego ma też bardzo małe kończyny. Bywa jednak, że jej dłonie i stopy są zbyt duże. Jej paznokcie – też bywają małego rozmiaru. Są słabe, łamliwe, z przesuszonymi skórkami. Zazwyczaj różnych rozmiarów, krzywe i nierówne. Mogą być poobgryzane. Na paznokciach widoczne są też rowki, które świadczą o złym wchłanianiu produktów.

Włosy Vaty to udręka kobiet. Są cienkie, źle się układają, zdarza się, że się stroszą i elektryzują, bywają wysuszone na końcówkach i przetłuszczone u nasady. Włosy kręcone i te ze skłonnościami do plątania, to też Vata.

Owłosienie na jej ciele najczęściej też jest bardzo skąpe. Jak to u Vaty, bywa też, że jest bardzo obfite – zbyt obfite, czasem ciemne, szorstkie lub kręcone.

Vata jest zwiewna, ma w sobie eteryczność i lekkość.

Widać, że jest krucha, delikatna i łatwo ją skrzywdzić, nie tylko fizycznie.

 

Zaloguj się lub zarejestruj