Vata – jaka jest?

Znając tę doszę, można powiedzieć, że Vata wciąż „lata” – w przenośni i dosłownie. Jest jak motyl – lekka, delikatna, powabna, lata z kwiatka na kwiatek. W tej doszy przeważają eter i powietrze, dlatego Vata przypomina też wiatr. Może otulać swoim ciepłym szalem, ale może też siać destrukcje, jak huragan.

Vata z natury jest trochę szalona. Ma 100 pomysłów na minutę, cechuje się wysoką kreatywnością i szybkością. Inicjuje zmiany i łatwo podejmuje decyzje, trudniej jest jej jednak realizować swoje niekończące się koncepcje.

Często to właśnie ona jest artystyczną duszą.

Wielcy kreatorzy mody, ekstrawaganccy architekci, czy znani malarze – to właśnie Vata.

Na co dzień, zwykle jest bardzo radosna, potrafi się śmiać i wygłupiać. To ona tańczy, podskakuje i podśpiewuje. Gdzie się pojawia, tam robi się gwarno i wesoło. Jest bardzo wylewna i rzuca się znajomym na szyję. Nikt nie potrafi się cieszyć bardziej niż ona.

Uwielbia ludzi i lubi ich towarzystwo. Bardzo ważna jest dla niej przynależność. Zależy jej na akceptacji i obecności innych. Dlatego niejednokrotnie, żeby nie czuć się samotnie, zatraca się – wpada w nałogi, często imprezuje i robi głupoty.
Uwielbia podróże, bo one uatrakcyjniają jej życie, dodają smaku i likwidują nudę.
A Vata wyjątkowo szybko się nudzi, dlatego potrzebuje zmian, nowości i tego, by wciąż się w nim coś działo.

Niestety pomimo dawanych deklaracji i ogromnej chęci, by się zaangażować, nie potrafi być słowna. Często zapomina o swoich obietnicach, pomysłach i planach. Trudno na nią liczyć.

Wszędzie jej pełno, ma mnóstwo pomysłów, zaczyna kilka projektów na raz i dlatego ma tendencję do tego, by nie kończyć tego, co zaczęła. Lubi nieregularny tryb życia, chociaż nikomu bardziej niż jej, ta regularność nie jest potrzebna.

Miewa chwiejny nastrój, który szybko się zmienia. Raz bywa w euforii, a potem ma nagły spadek energii i nastroju. Bywa smutna, płaczliwa i depresyjna. W jej głowie kłębi się wiele obaw, lęków i skłonności do zamartwiania, co widać na jej czole w postaci podłużnych zmarszczek.

Ze wszystkich dosz, to ona najbardziej pragnie miłości, przyjaźni i bliskich relacji. Uwielbia być dotykana, głaskana i przytulana. Potrzebuje zainteresowania i uwagi, w przeciwnym razie czuje się zraniona i cierpi czując samotność.

Kiedy jest niezadowolona, przeżywa to wewnątrz. Nie dzieli się tym, nic nie wyjaśnia.

Najczęściej za sytuacje obwinia siebie.

Jej sposobem wyrażania się są słowa, a jej zmysłem dotyk.

Zmienność to jej znak rozpoznawczy.

Zaloguj się lub zarejestruj