Olejek Celery Seed 5 ml

Nasiona selera
90.00
Opis
Skład
Sposób użycia

Olejek eteryczny Celery seed z nasion selera naciowego, to jeden z tych olejków, który jest mało znany w zachodnim świecie, a nie bez powodu - bardzo popularny w medycynie ajurwedyjskiej i chińskiej. Ma korzenno słodki i bardzo trwały zapach, pachnie jak seler.

Po pierwsze, tak jak cała roślina, ma właściwości detoksykujące, dlatego wspiera naturalne procesy oczyszczające w organizmie. Wykorzystuje się go do usuwania toksyn z krwi podczas masażu obolałych z powodu toksyn mięśni i stawów. Zmniejsza też zatrzymywanie wody i cellulit.

Po drugie jest silnym środkiem przeciwzapalnym i może być naturalnym lekarstwem na bolesne schorzenia, takie jak zapalenie stawów, reumatyzm, dna moczanowa lub bóle mięśni. Pomocny również przy neuralgii i rwie kulszowej.

Po trzecie olejek eteryczny z nasion selera ma właściwości uspokajające, dlatego jest niezwykle przydatny dla osób zmagających się na co dzień ze stresem, napięciem i niepokojem. Dyfuzowany wieczorem zapewnia spokojny i dobry sen. Pomaga również w oczyszczaniu dróg oddechowych w nocy i zabezpiecza przed infekcjami, szczególnie w okresach przejściowych i zimą.

 

Olejek zapakowany jest w szklaną butelkę z kroplomierzem 

 

 

 

 

Skład: 100% czysty olejek eteryczny z nasion selera

Nazwa botaniczna: Apium Graveolens

Pojemność: 5 ml 

Metoda otrzymywania: wytłaczanie

Część rośliny używana do destylacji: skórka owoców

Przechowywanie: szczelnie zamknięty, w chłodnym i suchym miejscu.

Data ważności: wrzesień 2028

Kraj pochodzenia: Indie

 

SPOSÓB UŻYCIA

Dyfuzor: dodaj 2-3  krople olejku do dyfuzora - wieczorem przygotuje Cię do dobrego snu, w ciągu dnia uspokoi i wyciszy

Rozpylaj go w okresach przejściowych i zimą - ochroni Cię przed infekcjami, pomoże również w oczyszczaniu dróg oddechowych.

Miejscowo:  

Do masażu: wymieszaj 10 kropli olejki z olejem bazowym około 50 - 100 ml, wmasowuj w skórę. Delikatny masaż pomoże przywrócić komfort i ułatwi ruch w obolałych i wrażliwych mięśniach. Przed snem, żeby lepiej zasnąć możesz zrobić masaż stóp.

Do kąpieli: Wody do wody kilka kropel olejku, aby pomóc wyeliminować toksyny, wzmocnić układ limfatyczny i odpornościowy oraz uspokoić nerwy.

BEZPIECZEŃSTWO

 • Przed jakimkolwiek nałożeniem olejku eterycznego na skórę, zrób próbę uczuleniową na małym fragmencie ciała - wlej 1 kroplę olejku w zgięciu łokcia - odczekaj kilka godzin lub najbezpieczniej - 24h. Obserwuj pojawienie się ewentualnego zaczerwienienia, czy wrażliwości. Jeśli coś takiego ma miejsce, zrezygnuj z jego używania.
 • Pamiętaj! Zawsze rozcieńczaj olejek, szczególnie przy skórze wrażliwej. Mniej znaczy więcej. Rozcieńczanie olejków z olejem bazowym, np. sezamowym, migdałowym czy jojoba, nie tylko ułatwia rozprowadzenie ich na skórze, ale również zwiększa ich absorpcję, a przy tym nie zmniejsza działania olejku eterycznego. Najmniej wrażliwa skóra znajduje się na podeszwie stóp.
 • Jeśli stosujesz olejki do kąpieli, rozcieńcz je (olejki nie rozpuszczają się w wodzie, rozpuszczają się w tłuszczach), mieszając je z olejem bazowym i solą Epsom. W przeciwnym razie, taka kąpiel może spowodować podrażnienia.
 • Uważaj, aby olejki nie dostały się do oczu i uszu. Uwaga! Jeśli olejek dostanie się do oczu, nie przemywaj ich wodą, tylko olejem lub środkiem myjącym na bazie oleju.
 • Olejki cytrusowe (np. Sweet Orange, Bergamot) są fotouczulające. W kontakcie z promieniami słonecznymi mogą powodować przebarwienia na skórze, dlatego po ich aplikacji unikaj słońca.
 • Datę ważności olejku możesz sprawdzić na etykiecie produktu (oznaczona jako "exp date"). Po otwarciu, zużyj go w ciągu 24 miesięcy.
 • Trzymaj olejki w chłodnym i ciemnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
 • Olejki możesz stosować do produkcji własnych kosmetyków lub dodając je do kupionych, gotowych produktów, np. olejów/kremów/balsamów.
 • Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, zanim zastosujesz jakikolwiek olejek, skonsultuj to ze swoim lekarzem lub aromaterapeutą.
 • Nie stosuj olejków w kominkach. Do dyfuzji polecamy dyfuzory, które nie niszczą substancji aktywnych olejków.
 • Nie stosuj olejków wewnętrznie bez konsultacji z lekarzem lub terapeutą.

Być może zainteresują Cię inne produkty

Palczatka imbirowa
Palamarosa to indyjska trawa o przyjemnym kwiatowym zapachu przypominającym różę. Gdybym miała ok...
60.00
Nasiona marchwi zwyczajnej
Olejek Carot seed pochodzi z nasion dzikiej marchwi. Ma bardzo subtelny, lekko ziemisty zapa...
90.00
Nasiona selera
Olejek eteryczny Celery seed z nasion selera naciowego, to jeden z tych olejków, który jest mało ...
90.00
Zaloguj się lub zarejestruj