Olejek Tea Tree 10 ml

Drzewko herbaciane
60.00
Opis
Skład
Sposób użycia

Opis 

Kapitanowi Jamesowi Cookowi przypisuje się odkrycie leczniczych i behawioralnych właściwości olejku eterycznego z drzewa herbacianego podczas jego pierwszej wizyty w Australii. Chwała mu za to! 

To olejek który radzi sobie w walce z bakteriami, wirusami i grzybami na skórze. Dezynfekuje i oczyszcza ją. W kosmetyce wykorzystywany jest często przy cerze problematycznej, z przebarwieniami, pryszczami, czy trądzikiem.

Znakomicie radzi sobie też z opryszczką, a dodany do szamponu, ma działanie przeciwłupieżowe - zwłaszcza w połączeniu z olejkiem lawendowym oraz miętowym. Olejek skutecznie radzi sobie ze wszami, zwłaszcza w połączeniu z olejkiem lawendowym.. Co więcej! Silnie odżywia skórę głowy i włosy.

To niezastąpiony olejek przy infekcjach usznych oraz chorych zatokach. 

Kiedy dopadnie Cię katar - warto mieć go pod ręką. 

Olejek herbaciany świetnie nadaje się do odkażania i dezynfekcji. 

Na poziomie emocjonalnym drzewo herbaciane pomaga wyznaczać energetyczne granice, rozwiązywać te relacje, które Ci nie służą. 

Olejek zapakowany jest w szklaną butelkę z kroplomierzem.

Olejek może być zapakowany w ozdobną tubę - będzie idealnym prezentem dla kogoś, lub po prostu… dla siebie.

Dokup tubę. 

 

 

Skład: 100% czysty olejek eteryczny z drzewa herbacianego

Nazwa botaniczna: Melaleuca alternifolis

Pojemność: 10 ml 

Metoda otrzymywania: destylacja parą wodną

Część rośliny używana do destylacji: liście

Przechowywanie: szczelnie zamknięty, w chłodnym i suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci. 

Data ważności: październik 2027

Kraj pochodzenia: Indie

SPOSÓB UŻYCIA:

Dyfuzor:  dodaj 5 kropli olejku do dyfuzora i dyfuzuj go w okresie katarów, kiedy potrzebujesz oczyszczenia powietrza i energii wokół siebie. Jeśli nie masz dyfuzora, umieść kroplę na nadgarstku i weź głęboki wdech i wydech. Czynność powtórz 3 razy. 

Miejscowo: 

  • Na twarz, przy trądziku - stosuj punktowo - 1 kropla olejku na 1 kroplę oleju bazowego. 
  • Na gładką cerę - dodaj kilka kropli do swojego kremu lub serum. 
  • Przy infekcjach uszu - wlej 2 krople olejku na wacik i włóż go do ucha. Nigdy nie wlewaj samego olejku do ucha.  
  • Działanie przeciwłupieżowe - wlej kilkanaście kropli do swojego szamponu, tak żeby olejek był wyczuwalny. 
  • Na wszy: wetrzyj 3 krople olejku herbacianego i 3 krople lawendowego we włosy - tą czynność możesz wykonać bez rozcieńczania jeśli masz pewność, że Twoja skóra dobrze na niego reaguje. 
  • Środek do dezynfekcji: do butelki spray (100 ml) wlej ocet i dodaj do niego 20 kropli olejku herbacianego, tak żeby olejek był wyczuwalny, 

BEZPIECZEŃSTWO

  • Przed jakimkolwiek nałożeniem olejku eterycznego na skórę, zrób próbę uczuleniową na małym fragmencie ciała - wlej 1 kroplę olejku w zgięciu łokcia - odczekaj kilka godzin lub najbezpieczniej - 24h. Obserwuj pojawienie się ewentualnego zaczerwienienia, czy wrażliwości. Jeśli coś takiego ma miejsce, zrezygnuj z jego używania.
  • Pamiętaj! Zawsze rozcieńczaj olejek, szczególnie przy skórze wrażliwej. Mniej znaczy więcej. Rozcieńczanie olejków z olejem bazowym, np. sezamowym, migdałowym czy jojoba, nie tylko ułatwia rozprowadzenie ich na skórze, ale również zwiększa ich absorpcję, a przy tym nie zmniejsza działania olejku eterycznego. Najmniej wrażliwa skóra znajduje się na podeszwie stóp.
  • Jeśli stosujesz olejki do kąpieli, rozcieńcz je (olejki nie rozpuszczają się w wodzie, rozpuszczają się w tłuszczach), mieszając je z olejem bazowym i solą Epsom. W przeciwnym razie, taka kąpiel może spowodować podrażnienia.
  • Uważaj, aby olejki nie dostały się do oczu i uszu. Uwaga! Jeśli olejek dostanie się do oczu, nie przemywaj ich wodą, tylko olejem lub środkiem myjącym na bazie oleju.
  • Olejki cytrusowe (np. Sweet Orange, Bergamot) są fotouczulające. W kontakcie z promieniami słonecznymi mogą powodować przebarwienia na skórze, dlatego po ich aplikacji unikaj słońca.
  • Datę ważności olejku możesz sprawdzić na etykiecie produktu (oznaczona jako "exp date"). Po otwarciu, zużyj go w ciągu 24 miesięcy.
  • Trzymaj olejki w chłodnym i ciemnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
  • Olejki możesz stosować do produkcji własnych kosmetyków lub dodając je do kupionych, gotowych produktów, np. olejów/kremów/balsamów.
  • Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, zanim zastosujesz jakikolwiek olejek, skonsultuj to ze swoim lekarzem lub aromaterapeutą.

Być może zainteresują Cię inne produkty

Palczatka imbirowa
Palamarosa to indyjska trawa o przyjemnym kwiatowym zapachu przypominającym różę. Gdybym miała ok...
60.00
42
Nasiona marchwi zwyczajnej
Olejek Carot seed pochodzi z nasion dzikiej marchwi. Ma bardzo subtelny, lekko ziemisty zapa...
90.00
54
Nasiona selera
Olejek eteryczny Celery seed z nasion selera naciowego, to jeden z tych olejków, który jest mało ...
90.00
63
Zaloguj się lub zarejestruj