Zestaw dla doszy Kapha

10 ml Eucalyptus - 10 ml Lemongrass - 10 ml Sweet Orange
140.00
Opis
Skład
Sposób użycia

Bywa, że zupełnie nic Ci się nie chce. Poczucie stagnacji odbiera Ci ochotę na cokolwiek. Na pracę, ćwiczenia, czy spotkania z przyjaciółmi.

Nie chce Ci się wstać z łóżka, nie chce Ci się zrobić porządku, a czasem nawet nie chce Ci się by wziąć prysznic. Czujesz się pozbawiona energii, ospała i zmęczona.

Jesteś wtedy przytłoczona, lekko otępiona, a nawet apatyczna.

 

 

W zgodzie z Ajurwedą, Kapha potrzebuje olejków, które podnoszą na duchu i ocieplają jej chłodną naturę.

Pomagają w detoksykacji i oczyszczaniu organizmu, ograniczają kumulowanie śluzu, dając jednocześnie to czego Kapha potrzebuje najbardziej - naturalnego pobudzenia.

 

Są to:

 

 • 10 ml Eucalyptus - Eukaliptus
 • 10 ml Lemongrass - Trawa cytrynowa
 • 10 ml Sweet Orange - Słodka pomarańcza

 

Eucalyptus 

Oczyszczający olejek, który sprawdzi się w infekcji górnych dróg oddechowych, przy katarze, kaszlu i zapaleniu zatok. Potrzebujesz go, gdy czujesz ociężałość umysłową - ułatwia skupienie i koncentrację. Jego zapach i właściwości dają „kopa” do działania i podnoszą nastrój.

 

Lemongrass 

Wspomaga przepływ limfy w organizmie, podnosi na duchu i zwiększa pewność siebie. Zmniejsza też zmęczenie, dodaje energii i chęci do działania.

 

Sweet Orange 

Działa lepiej niż mocna kawa, z jednej strony ma silne właściwości pobudzające, z drugiej - koi i uspokaja umysł. Podnosi na duchu i umyśle.

W kontakcie ze skórą ma działanie antycellulitowe.

 

Zestaw spakowany jest w ozdobne pudełko, w którym znajdziecie trzy buteleczki 100% czystych olejków eterycznych o właściwościach terapeutycznych. Każdy umieszczony jest w osobną tubę ochronną. Znajdziecie w nim również ulotkę z informacją w jaki sposób należy używać naszych olejków.

Rośliny, z których są destylowane pochodzą z Indii. Uprawiane są z miłością do Matki Ziemi i Natury oraz szacunkiem do człowieka. Są organiczne i uprawiane bez chemii i zbędnych maszyn.

Skład: 100% czysty, eukaliptusowy olejek eteryczny 

Nazwa botaniczna: Eucalyptus globulus

Pojemność: 10 ml 

Metoda otrzymywania: destylacja parą wodną

Część rośliny używana do destylacji: liście

Przechowywanie: szczelnie zamknięty, w chłodnym i suchym miejscu.

Kraj pochodzenia: Indie

 

 

Skład: 100% czysty olejek eteryczny z trawy cytrynowej

Nazwa botaniczna: Cymbopogon flexuosus

Pojemność: 10 ml 

Metoda otrzymywania: destylacja parą wodną

Część rośliny używana do destylacji: liście

Przechowywanie: szczelnie zamknięty, w chłodnym i suchym miejscu.

Kraj pochodzenia: Indie

 

Skład: 100% czysty olejek eteryczny ze słodkich pomarańczy 

Nazwa botaniczna: Citrus sinensis

Pojemność: 10 ml 

Metoda otrzymywania: tłoczone na zimno

Część rośliny używana do destylacji: skórka

Przechowywanie: szczelnie zamknięty, w chłodnym i suchym miejscu.

Kraj pochodzenia: Indie

 

 

SPOSÓB UŻYCIA

Dyfuzor:

wlej po 3 krople każdego olejku do dyfuzora - rano, taka dyfuzja pomoże Ci wstać z łóżka, a po południu pobudzi do działania.

 

Miejscowo:

- wlej 10 kropli Lemongrass i 10 kropli Sweet Orange do 100 ml butelki z olejem sezamowym i zrób automasaż (najlepiej rano, przed prysznicem).

 

Kąpiel oczyszczająca:

- wlej na łyżeczkę dowolony olej, np. sezamowy i dodaj do niego 4 krople olejku Eucalyptus.

Taką miksturę wymieszaj ze szklanką soli Epsom i dodaj ją do wanny. Jeśli nie masz wanny, weź miskę, wlej do niej wodę i dodaj to co powyżej. Zamocz stopy i zrelaksuj się.

BEZPIECZEŃSTWO

 

 • Przed jakimkolwiek nałożeniem olejku eterycznego na skórę, zrób próbę uczuleniową na małym fragmencie ciała - wlej 1 kroplę olejku w zgięciu łokcia - odczekaj kilka godzin lub najbezpieczniej - 24h. Obserwuj pojawienie się ewentualnego zaczerwienienia, czy wrażliwości. Jeśli coś takiego ma miejsce, zrezygnuj z jego używania.
 • Pamiętaj! Zawsze rozcieńczaj olejek, szczególnie przy skórze wrażliwej. Mniej znaczy więcej. Rozcieńczanie olejków z olejem bazowym, np. sezamowym, migdałowym czy jojoba, nie tylko ułatwia rozprowadzenie ich na skórze, ale również zwiększa ich absorpcję, a przy tym nie zmniejsza działania olejku eterycznego. Najmniej wrażliwa skóra znajduje się na podeszwie stóp.
 • Jeśli stosujesz olejki do kąpieli, rozcieńcz je (olejki nie rozpuszczają się w wodzie, rozpuszczają się w tłuszczach), mieszając je z olejem bazowym i solą Epsom. W przeciwnym razie, taka kąpiel może spowodować podrażnienia.
 • Uważaj, aby olejki nie dostały się do oczu i uszu. Uwaga! Jeśli olejek dostanie się do oczu, nie przemywaj ich wodą, tylko olejem lub środkiem myjącym na bazie oleju.
 • Olejki cytrusowe (np. Sweet Orange, Bergamot) są fotouczulające. W kontakcie z promieniami słonecznymi mogą powodować przebarwienia na skórze, dlatego po ich aplikacji unikaj słońca.
 • Datę ważności olejku możesz sprawdzić na etykiecie produktu (oznaczona jako "exp date"). Po otwarciu, zużyj go w ciągu 24 miesięcy.
 • Trzymaj olejki w chłodnym i ciemnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
 • Olejki możesz stosować do produkcji własnych kosmetyków lub dodając je do kupionych, gotowych produktów, np. olejów/kremów/balsamów.
 • Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, zanim zastosujesz jakikolwiek olejek, skonsultuj to ze swoim lekarzem lub aromaterapeutą.

Być może zainteresują Cię inne produkty

Palczatka imbirowa
Palamarosa to indyjska trawa o przyjemnym kwiatowym zapachu przypominającym różę. Gdybym miała ok...
60.00
48
Nasiona marchwi zwyczajnej
Olejek Carot seed pochodzi z nasion dzikiej marchwi. Ma bardzo subtelny, lekko ziemisty zapa...
90.00
67.5
Nasiona selera
Olejek eteryczny Celery seed z nasion selera naciowego, to jeden z tych olejków, który jest mało ...
90.00
63
Zaloguj się lub zarejestruj